DEEDU 2018-2020

O projektu

DIGITÁLNÍ ENVIRONMENTÁLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ (Digital Enviromental Education – DEEDU) je mezinárodní projekt podpořený programem Erasmus+ v rámci Klíčové akce 2: strategická partnerství. Projekt DEEDU je založen na propojení oblastí digitální technologie a environmentální výchovy. Zaměřuje se na podporu mládeže a pracovníků s mládeží skrze zavádění inovativních metod a využívání nejnovějších technologií v oblasti životního prostředí. Cílem projektu je poskytnout praktické nástroje propojující environmentální výchovu a digitální technologie a podpořit aktivní přístup k okolí skrze občanskou vědu.

Chcete se o projektu dozvědět více? Přečtěte si DEEDU brožurku.

Partneři

Digijeunes – Francie (koordinátor)
Horizon Lab – Itálie
Stowarzyszenie Kulturalno-Ekologiczne “Filtrator” – Polsko
EDUcentrum, z.ú. – Česká republika

Výstupy

Hlavním výstupem projektu je vytvoření 3 praktických vzdělávacích sad, které umožní aktivně poznávat své okolí a řešit problémy týkající se životního prostředí, ať už se jedná o úspory energie či sledování environmentálních parametrů. Vzdělávací sady představují následující oblasti:

  • automatizace domácnosti za účelem snížení spotřeby energie
  • monitorování environmentálních parametrů (kvalita ovzduší apod.) s důrazem na využití poznatků v rámci platforem zaměřených na občanskou vědu
  • technologie v zahradnictví s cílem podpořit kutilství a DIY projekty

Stáhněte si všechny vzdělávací materiály na následující odkaze (v angličtině): DEEDU tutorials

Shrnutí materiálů v češtině naleznete zde: DEEDU materiály shrnutí

Pro více informací kontaktujte Annu Simonovou: anna.simonova@educentrum.eu

Fotografie

Prohlédněte si fotografie z projektových aktivit: mezinárodní setkání projektového týmu (ve Francii/Toulouse a Itálii/Pompeje), workshopy pro učitele a pracovníky s mládeží, pilotáže vzdělávacích nástrojů a materiálů na školách a představení projektu během různých akcí pro vzdělavatele.

 

DEEDU meeting Toulouse workshop workshop for youth workers weather station water pollution pilotáže měření kvality vody light sensor EMI EMI detector EMI measure EMI detector DEEDU elektromagnetické pole DEEDU DEEDU workshop DEEDU soucastky DEEDU pilotáže DEEDU konference IMG_0118 Italy meeting IMG_0985-001 IMG_0980-001 Pompei Pompei meeting DEEDU materials workshope June 2019 S mobilem o přírodě